Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to jest CMS?
03-31-2013, 01:44 PM
Post: #1
Co to jest CMS?
Zakładam ten wątek ponieważ dużo osób nie wie czym jest CMS.
Tworzyć stronę www można na różne sposoby jednym z nich jest pisanie strony w edytorze tekstu. I każdy, kto chodził do szkoły pewnie się spotkał z "budowaniem" prostej strony oczywiście rozbudowana strona utrudnia wprowadzanie zmian. Wprawdzie można zrzucić opis strony do zewnętrznego pliku .css jednak pozwala to tyko na zmianę wyglądu strony, bez zmian treści na każdej podstronie. Jeżeli dodajemy linki, które często się zminiają np. często dodajemy nową podstronę zachodzi konieczność edytowania, każdej podstrony gdzie chcemy, aby pojawił się link. W ten sposób zachodzi potrzeba umieszczania linków w osobnym pliku, w czystym html korzysta się z ramek, które posiadają kila wad, więc bardziej wprawieni przesiadają się na język .php pozwalający na icludowanie (dołączanie) plików. Jednak dalej jest tworzenie strony ręcznie.
Przy małych stronach od czasu do czasu aktualizowanych to się sprawdza. Ale co zrobić, gdy nie mamy zbytnio czasu na rzeźbienie w kodzie, a chcemy wstawiać coś nowego? Lub jeżeli nie mamy zamiaru się uczyć tworzyć strony, a jedynie nią admistrować i dodawać nowości?
Osoby, które stworzyły stronę hobbistycznie bardzo często przesiadają się na blogi inni korzystają z forów internetowych gdzie piszą z osobami o tych samych zainteresowaniach. Łatwo bowiem w takim miejscu wpisać tylko tekst nie przejmując się elementami strony itp. nie myśląc o kodzie html i php.
Czym są owe blogi i fora? a no własnie systemami zarządzania treścią.
My wpisujemy treść a silnik (cms) już według ustawień dodaje dodaje odpowiedni kod potrzebny dla przegladarek.
Oczywiście instalując na własnym serwerze CMS dostajemy możliwość edytowania tych ustawień dotyczących strony, czyli znajomość HTML CSS PHP i SQL może być przydatna. Możemy też taki system wzbogacać o własną funkcjonalność.
Do instalacji CMS zazwyczaj potrzebny jest własny serwer z obsługą PHP oraz bazą danych. Pisząc "własny serwer" mam na myśli conajmniej hosting oferujący takie opcje Oczko
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 09:01 AM
Post: #2
RE: Co to jest CMS?
Myślałem, że to jest pytanie i że mogę odpowiedzieć.Język Niestety.:'(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości