Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mikropłatności: atomsms vs zaplacto
07-04-2012, 11:33 PM
Post: #1
mikropłatności: atomsms vs zaplacto
W tym wątku opiszę mikropłatności sms na przykładzie dwóch serwisów zajmujących się tym.

Jeżeli chcemy utworzyć serwis z treścią płatną np. download, czy stronę serwisu, na który dostajemy się po dokonaniu płatności musimy:
- zarejestrować się w serwisie obsługującym mikropłatności,
- podpisać umowę o dzieło z tym serwisem,
- uruchomić usługę w systemie (po zalogowaniu do konta)
- skonfigurować pliki pobrane z tych serwisów.

Serwisów oferujących mikropłatności jest kilka. Ja opiszę jak to wygląda w dwóch serwisach, z którymi miałem okazję bliżej się zetknąćOczko

W przypadku serwisu atomsms.pl wygląda to następująco:
rejestrujemy się na stronie http://www.atomsms.pl
następnie ściągamy umowę, drukujemy i podpisaną wysyłamy na podany adres.
Po otrzymaniu listem naszej umowy możemy uruchomić usługę, w tym celu logujemy się do serwisu, wypełniamy formularz kontaktowy, określając w nim rodzaj usługi (ponieważ serwis oferuje kilka gotowych rozwiązań należy określić czy chodzi o płatny dostęp czy np. download) oraz taryfę (czyli cenę smsa
netto). Po otrzymaniu odpowiedzi od właściciela serwisu konfigurujemy plik z płatną treścią dodając na jego początku dane do funkcji sms-kod, czyli nr taryfy (np. 1 zł to taryfa 1.) przyznany dla usługi identyfikator, oraz klucz też otrzymany w systemie.
Zaletą systemu atomsms jest to, że posiada gotowe skrypty i łatwo skonfigurować usługę.
Koszt sms dla wysyłającego / prowizja dla nas:
1.23 zł z VAT/ 0.41 (0.50 z VAT)
2.46 zł z VAT/ 0.82 (1.01 z VAT)
3.69 zł z VAT/ 1.23 (1.51 z VAT)
4.92 zł z VAT/ 1.64 (2.02 z VAT)
6.15 zł z VAT/ 2.05 (2.52 z VAT)
7.38 zł z VAT/ 2.46 (3.03 z VAT)
11.07 zł z VAT/ 3.69 (4.54 z VAT)
23.37 zł z VAT/ 7.79 (9.58 z VAT)
30.75 zł z VAT/ 10.25 (12.61 z VAT)
W zależności od sposobu rozliczania z urzędem skarbowym otrzymujemy kwotę brutto lub netto.
Numer na który ma być wysłany sms oraz treść smsa jest generowana przez system automatycznie, co oznacza, że nie możemy podać w innym miejscu serwisu nr telefonu i treści smsa.

W przypadku serwisu zaplacto.pl wygląda to następująco:
Rejestrujemy się w serwisie.
Serwis nie posiada gotowych skryptów, umożliwia za to przyznanie stałego nr sms
oraz określenie stałej treści smsa (o ile inny użytkownik nie zarejestrował takiej treści). Po określeniu tych parametrów gdzie nr odpowiada też cenie smsa premium,
należy pobrać plik umożliwiający jednorazowy bądź na określony czas dostęp do serwisu.
Niestety na każdą osobną usługę będziemy musieli utworzyć katalog (na swoim koncie hostingowym) ponieważ konfiguracja opiera się o 4 pliki jeden stały sprawdzacz.php plik sprawdz.php, w którym musimy wpisać nr identyfikatora przyznanej nam usługi oraz jeden plik odpowiadający za treść formularza do wpisania hasła (w przypadku atomsms jest generowany automatycznie) i jeden plik, którego zawartość pojawi się na ekranie po wpisaniu prawidłowego hasła.
prowizja netto to 50% kwoty netto smsa premium
dostępne taryfy (0.5, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 19, 25)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-05-2012, 03:46 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2012 03:48 AM przez hanss.)
Post: #2
RE: mikropłatności: atomsms vs zaplacto
Wszystko fajnie ale ceny to ci się trochę pomyliły Język

Ps.. a nie widzę wpisu że jedna osoba w ciągu 24h może dokonać tylko 3 transakcji Język
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-13-2012, 05:39 PM
Post: #3
RE: mikropłatności: atomsms vs zaplacto
a gdzie jest takie ograniczenie bo nie spotkałem się z tym w praktyce?;P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-13-2012, 06:32 PM
Post: #4
RE: mikropłatności: atomsms vs zaplacto
Np. boo.pl Max 3esy dziennie ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
07-16-2012, 09:47 PM
Post: #5
RE: mikropłatności: atomsms vs zaplacto
Uściślijmy bo chyba nie rozumiemy się do końca. Opisałem tutaj dwa serwisy oferujące możliwość sprzedaży usług na stronach internetowych za pośrednictwem sms premium. Czyli inaczej pisząc jeżeli chcemy na naszej stronie sprzedawać swoje usługi z wykorzystaniem sms premium musimy utworzyć tę treść płatną i nawiązać współpracę z tymi serwisami. Opisałem tu dwa istniejące serwisy zajmujace się pośredniczeniem pomiędzy operatorami sieci komórkowych, a właścicielami stron z płatną treścią. Istnieje kilkanaście takich serwisów i każdy z nich posiada pewne różnice w funkcjonowaniu. Co do boo.pl o ile się orientuję to zajmują się sprzedażą domen internetowych i hostingu to ich usługi sprzedawane z wykorzystaniem mikropłatności. Nie wiem z czyjej oferty korzystają. Istnieje też możliwość wprowadzenia samemu na swojej stronie ograniczenia co do liczby wysłanych smsów przez użytkowników strony.

PS. Zapomniałem chyba jednak o najważniejszym, żeby oferować na swojej stronie usługi i produkty opłacane smsem premium musimy mieć hosting obsługujący PHP (czyli np. nasz keed.pl)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości