Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora
08-19-2012, 02:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-19-2012 02:51 PM przez t0m3k.)
Post: #1
[ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora
Na forach webmasterskich można znaleźć dużo tematów z działu: szukam sponsora. Ale czy ktoś kiedyś zastanawiał się jak robić to poprawnie?

Ten artykuł napisałem w oparciu o własne doświadczenia, zarówno osoby starającej się o sponsoring swojego pomysłu, jak również osoby oferującej sponsoring. Zapraszam do czytania. Uśmiech

Wiele osób szuka sponsorów na forach internetowych i najczęściej te ogłoszenia nie zawierają rzadnych konkretnych informacji, które są w stanie zachęcić osobę prywatną czy firmę hostingową do zainteresowania w realizacji projektu. Na samym początku należy coś sobie wyjaśnić SPONSOR NIE JEST IDIOTĄ a wam NIE NALEŻY SIĘ WSZYSTKO OD TAK . Postawmy się na miejscu właściciela firmy, który w biznes wpakował cały swój majątek z nadzieją, że przyniesie on zyski a sponsoring to wpakowanie części swoich pieniędzy, najczęściej w niepewny projekt. Teraz wyobraźcie sobie sytuację: idziecie po chodniku, pod sklepem zaczepia was pijak i prosi o 3 zł na wino. Mogę się założyć, że ponad 99% odprawi kolesia ze słowami "spier...j pijaku" a przecież stać was na wydanie 3 zł ze swojego budżetu.

Zapamiętajcie również, że sponsoring nie jest jednostronny i nie ma nic za darmo. Na początku, zanim zaczniesz się o niego starać, zastanów się co jesteś w stanie zaoferować firmie/osobie prywatnej za wpakowywanie kilku/kilkudziesięciu złotych każdego miesiąca w projekt i czy nie załatwicie tej firmy porzucając wywalczony hosting już następnego dnia (przecież to nie są wasze pieniądze, żeby je szanować).
Również warto byłoby się dowiedzieć czy dana firma/osoba nie pomaga już jakimś serwisom. Może firme stać na pomoc jednemu, dwum a nawet trzem, ale już większa liczba to poważne obciążenie dla budżetu.

Jeżeli wiecie już co zaoferować i znaleźliście firmę nie obciążoną projektami to warto byłoby wysłać do nich odpowiednio skonstruowanego maila, w którym należy zawrzeć:
- bilans zysków i strat
- kosztorys
- dokładny opis projektu
- czego oczekujemy
- co oferujemy
- podsumowanie

Autor :
Tomasz Patelczyk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-20-2012, 09:49 PM
Post: #2
RE: [ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora
Większość instytucji nie ma zwyczaju odpisywać na takowe meile. Z doświadczenia wiem, że jak projekt opisze się zbyt dokładnie to później wypływa "podobny" projekt. Moim zdaniem jeżeli kogoś zaintryguje ogólny zarys na jaki trafi na, którejś ze stron internetowych to nawiązuje kontakt. Np. na naszym forum utarło się "publiczne" zwracanie się o sponsoring. Gdyby teraz ktoś tak dokładnie opisał, to może być pewien na 100% że ktoś zrealizuje ten projekt bez niego. Moim zdaniem szczegóły to już się omawia w 4 oczy, albo przez komunikator. Co do tego co napisałeś co powinno być zawarte w meilu to w skrócie nazywa się to biznesplanem pominąłeś tu analize SWOT, czyli słabe i mocne strony przedsięwzięcia oraz szanse i zagrożenia. Bilans zysków i strat z tym to pojechałeś bo to dotyczy tylko osób prowadzących działalność i nie sądzę, by takie osoby potrzebowały sponsoringu, bardziej wspólnika, a tego na meila się nie załatwia.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości