Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora
08-19-2012, 02:48 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-19-2012 02:51 PM przez t0m3k.)
Post: #1
[ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora
Na forach webmasterskich można znaleźć dużo tematów z działu: szukam sponsora. Ale czy ktoś kiedyś zastanawiał się jak robić to poprawnie?

Ten artykuł napisałem w oparciu o własne doświadczenia, zarówno osoby starającej się o sponsoring swojego pomysłu, jak również osoby oferującej sponsoring. Zapraszam do czytania. Uśmiech

Wiele osób szuka sponsorów na forach internetowych i najczęściej te ogłoszenia nie zawierają rzadnych konkretnych informacji, które są w stanie zachęcić osobę prywatną czy firmę hostingową do zainteresowania w realizacji projektu. Na samym początku należy coś sobie wyjaśnić SPONSOR NIE JEST IDIOTĄ a wam NIE NALEŻY SIĘ WSZYSTKO OD TAK . Postawmy się na miejscu właściciela firmy, który w biznes wpakował cały swój majątek z nadzieją, że przyniesie on zyski a sponsoring to wpakowanie części swoich pieniędzy, najczęściej w niepewny projekt. Teraz wyobraźcie sobie sytuację: idziecie po chodniku, pod sklepem zaczepia was pijak i prosi o 3 zł na wino. Mogę się założyć, że ponad 99% odprawi kolesia ze słowami "spier...j pijaku" a przecież stać was na wydanie 3 zł ze swojego budżetu.

Zapamiętajcie również, że sponsoring nie jest jednostronny i nie ma nic za darmo. Na początku, zanim zaczniesz się o niego starać, zastanów się co jesteś w stanie zaoferować firmie/osobie prywatnej za wpakowywanie kilku/kilkudziesięciu złotych każdego miesiąca w projekt i czy nie załatwicie tej firmy porzucając wywalczony hosting już następnego dnia (przecież to nie są wasze pieniądze, żeby je szanować).
Również warto byłoby się dowiedzieć czy dana firma/osoba nie pomaga już jakimś serwisom. Może firme stać na pomoc jednemu, dwum a nawet trzem, ale już większa liczba to poważne obciążenie dla budżetu.

Jeżeli wiecie już co zaoferować i znaleźliście firmę nie obciążoną projektami to warto byłoby wysłać do nich odpowiednio skonstruowanego maila, w którym należy zawrzeć:
- bilans zysków i strat
- kosztorys
- dokładny opis projektu
- czego oczekujemy
- co oferujemy
- podsumowanie

Autor :
Tomasz Patelczyk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[ Artykuł ] Jak znaleźć sponsora - t0m3k - 08-19-2012 02:48 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości